Ietīšanās. Sena un iedarbīga ūdens dziedniecības metode

Foto – Pixabay

Gadsimtu gaitā uzkrātā pieredze pierādījusi, ka ļoti efektīva iedarbība ir tādai ūdens procedūrai kā ietīšanās.

Atkarībā no izmantojamā ūdens temperatūras izšķir karsto, silto un vēso ietīšanos. Akūtas iekaisuma slimības gadījumā (pneimonija, ARS) ieteicama karstā ietīšanās. Pret drudzi ķermeņa temperatūras pazemināšanai iesaka vēso, bet, ja ir neiroze ar miega traucējumiem un hipertonija slimības sākumstadijā – silto ietīšanos.

Procedūrai izmanto ūdenī samitrinātu palagu. Vispirms uz gultas visā platībā uzklāj kokvilnas vai vilnas segu (vai pat divas segas), tai virsū – slapjo palagu, kas samitrināts nepieciešamās temperatūras ūdenī (liekais ūdens maksimāli jāizgriež).

Slimnieks noguļas uz palaga ar paceltām rokām. Ar palaga sānu malu viņu ietin līdz padusēm, tad saslimušais rokas nolaiž gar ķermeni un ar otru palaga sāna malu viņu pilnībā ietin līdz kaklam. Pēc tam līdzīgi ietin segās.

Lai vilnas sega nekairinātu ādu, ap kaklu apliek sausu dvieli. Savukārt saslimušajam uz galvas vēlams uzlikt aukstā ūdenī samitrinātu dvieli vai salveti. Pēc procedūras ķermeni rūpīgi noslauka un 20–30 minūtes ļauj viņam atpūsties jau zem sausa palaga un segas.

Procedūras ilgums atkarībā no vēlamā rezultāta ir dažāds. Ja mitrā ietīšanās tiek izmantota kā nomierinoša procedūra, jāpaguļ ietītam 30–45 minūtes. Lai gūtu tonizējošu efektu, pietiek ar 10–15 minūtēm, bet drudža gadījumā procedūras laiks palielinās līdz 1–1,5 stundām. Procedūrai piemērotākais laiks ir dienas otrā puse, to atkārto ik pēc dienas.

Labu efektu dod arī ietīšanās sinepju ūdenī – tas lieliski slāpē iekaisuma procesus.

Šķīduma sagatavošanai glāzē silta ūdens rūpīgi, tā, lai nepaliktu kunkulīšu, izšķīdina 2–3 ēdamkarotes sinepju pulvera.

Pēc tam iegūto šķidro putriņu ielej nelielā bļodā ar siltu ūdeni (3–5 glāzes) un vēlreiz rūpīgi samaisa.

Iegūtajā šķīdumā iemērc palagu, lieko mitrumu viegli nospiež, tad izklāj un līdzīgi kā iepriekš ietin tajā slimnieku.

Tikai jāraugās, lai vietas, kur āda jutīga (kakls, starpene), būtu aizsargātas no sinepju šķīduma iedarbības.

Procedūras ilgums var svārstīties no 5 līdz 20 minūtēm.

Pēc procedūras ādu noslauka ar mīkstu, siltā ūdenī samitrinātu drānu un sausi nosusina.

Pēc tam slimnieku uz 30–40 minūtēm atkārtoti ietin sausā palagā un segā.

Procedūru atkārto ik pēc dienas, kurss – 4–5 procedūras.

Ietīšanos sinepju šķīdumā galvenokārt praktizē bērniem. Akūta bronhīta un plaušu iekaisuma gadījumā var taisīt daļēju ietīšanu sinepju šķīdumā (tikai krūškurvja apvidum).

Pievienot komentāru